A madridi Ritz Hotel több mint 100 éves történetének árverésen búcsúzik

Anonim

A madridi Ritz szálloda terme

A madridi Ritz szálloda terme

Utolsó 2018. február 28 , az egyik legemblematikusabb európai szálloda bezárta kapuit, maga mögött hagyva több mint 100 éves történelem és nagy nosztalgia ** Madrid .** A Ritz nemcsak óda volt a szállodai luxusról és szépségről, hanem rányomta bélyegét is századi Spanyolország története. Ernest Hemingway, Nelson Mandela, Eva Perón, Ava Gardner, Gábor Zsa Zsa vagy Madonna Néhányan azok közül az illusztris vendégek közül, akik ráléptek az elegáns szőnyegekre.

Bárja többször is megkapta a szürrealizmus mesterét Salvador Dali , amíg egy koktélt nem hoztak létre a tiszteletére. Itt Frank Sinatra zongorázott és az egyik szalonja volt kórház a spanyol polgárháború idején. Mindez és még sok más része az ikonikus szálloda emlékének.

Emiatt az **az Ansorena és a Piasa aukciós házak** felelnek majd a több mint 4000 darab Ritz eladásáért, amelyeket Magyarországon forgalmaznak. 1500 tétel , napközben május 7-én, 8-án és 9-én . Korábban azok lesznek május 4. és 6. között volt kiállítva a Carlos de Antwerp Alapítványnál , Madridban, a Claudio Coello utcában található.

A kárpitozott fejtámlából, egy pár párnából, egy ágytakaróból, egy szoknyából, egy pár függönyből, egy fotelből és egy pár asztali lámpából álló tétel (300 €)

Az Ritz megnyitóját ünnepelte 1910. október 2 , felavatta XIII. Alfonz király és Eugénia Viktória királynő . Néhány évvel korábban a svájci úttörő Cesar Ritz megállapította a világ első luxusszállodája a francia fővárosban.

Az uralkodó elképedt a Ritz-é ** Párizs ** és London , azt akarta, hogy César Ritz hagyja bélyegét ennek a madridi barokk palotának minden zugában. A modern vendéglátás atyja bérelt Charles Mewes , a zseniális a párizsi ritz építésze , a projekt vezetésére. Spanyol építészek is segítségére voltak Luis de Landecho és Lorenzo Gallego.

Bélyegzett kerámia közepéből és szárból álló tétel. Kikiáltási ár 50 €

Központból és tiborból álló tétel bélyegzett kerámiában. Kikiáltási ár: 50 €

A függöny díszítésétől az ágyak fejtámláinak intarziájáig, a selyembrokáttal bélelt liften áthaladva. A látványos szállás minden apró részletére ügyeltek.

Fotelből és ülőpadból álló tétel. Kikiáltási ár 100 €

Fotelből és zsámolyból álló csomagtartó. Kikiáltási ár: 100 €

Kristály és bronz lámpák , csillárok, ágyak, bankettek, étkezőasztalok, aranyozott fa előtetők és tükrök, bárszékek, porcelán vázák , selyembrokát függönyök, nyomatok és faliszőnyegek, konzolasztalok és talapzatú asztalok, kandalló paravánok, órák, terrakotta mellszobrok, olajfestmények … Nem számít, mi a szerelmed, mindent elárvereznek.

Arany fém talapzatú asztal kos alakú lábakkal és bézs márványlappal. Kikiáltási ár 200 €

Aranyozott fém talapzatú asztal kos alakú lábakkal és bézs márványlappal. Kikiáltási ár: 200 €

A hagyományos szobalicit mellett lehetőség van szerencsét próbálni telefonon, írásban vagy otthonról számítógéppel. Ez utóbbi lehetőséghez előzetes regisztráció szükséges. weboldalain Ansorena és **Piasa.**

A történelmi ingatlan, kezelője Mandarin Oriental Hotel Group , új szakaszra készül, de megőrizve az egyedi karaktert és a belle époque lényege amit a Ritz lehelt. A helyreállítás várhatóan 2019 végére fejeződik be.

Olvass tovább