De Ritz Hotel zu Madrid schléisst Äddi duerch seng méi wéi 100 Joer Geschicht op Auktioun

Anonim

Hall vum Ritz Hotel zu Madrid

Hall vum Ritz Hotel zu Madrid

Lescht 28. Februar 2018 , ee vun de stäerkste emblematic europäesch Hoteler zougemaach seng Dieren, hannerlooss méi wéi 100 Joer Geschicht an eng grouss Nostalgie am Häerz vun ** Madrid .** D' Ritz huet net nëmmen eng Ode zu Hotel Luxus a Schéinheet ginn, mä huet och seng Mark op d'Geschicht vu Spuenien am 20. Joerhonnert. Ernest Hemingway, Nelson Mandela, Eva Perón, Ava Gardner, Zsa Zsa Gabor oder Madonna sinn e puer vun de illustréierte Gäscht, déi op seng elegant Teppecher getrëppelt sinn.

Seng Bar krut e puer Mol de Meeschter vum Surrealismus Salvador Dali , bis e Cocktail zu Éiere geschaf gouf. Hei Frank Sinatra hien huet de Piano gespillt an ee vu senge Salonen war e Spidol während dem spuenesche Biergerkrich. All dëst a méi ass Deel vun der Erënnerung vum ikoneschen Hotel.

Aus dësem Grond sinn **d'Ansorena a Piasa Auktiounshaiser** zoustänneg fir de Verkaf vun de méi wéi 4.000 Stécker vum Ritz, verdeelt an 1.500 Stéck , während den Deeg 7, 8 an 9 Mee . Virdrun, si wäerten vum 4. bis de 6. Mee an der Fondation Carlos de Antwerp ausgestallt , läit op der Claudio Coello Strooss zu Madrid.

Lot besteet aus engem Polstersëtz, e Paar Këssen, e Bettdeppe, e Rock, e Paar Riddoen, e Fotell an e Paar Tischlampen (300€)

Déi Ritz seng Ouverture gefeiert 2. Oktober 1910 , ageweit vun King Alfonso XIII an Queen Victoria Eugenia . E puer Joer virdrun huet de Schwäizer Pionéier Cesar Ritz etabléiert hat den éischte Luxushotel op der Welt an der franséischer Haaptstad.

De Monarch, iwwerrascht iwwer de dem Ritz **Paris** a London , wollt de César Ritz säi Stempel op all Eck an d'Spull vun dësem barocke Palais zu Madrid hannerloossen. De Papp vun der moderner Gaaschtfrëndlechkeet agestallt Charles Mewes , déi brillant Architekt vum Paräiser Ritz , de Projet ze féieren. Hien hat och d'Hëllef vu spueneschen Architekten Luis de Landecho and Lorenzo Gallego.

Lot besteet aus Zentrum a Stamm a gestempelt Keramik. Startpräis 50 €

Lot besteet aus Zentrum an Tibor a gestempelt Keramik. Startpräis: 50 €

Vun den Dekoratioune vun de Gardinen bis zum Marquetry vun de Kappbetter vun de Better, duerch de Lift, dee mat Seid Brocade gezeechent ass. All leschten Detail vun der spektakulärer Ënnerkunft gouf gesuergt.

Lot besteet aus Fotell a Bänk. Startpräis € 100

Lot besteet aus Fotell an Hocker Kofferraum. Startpräis: 100 €

Kristall a Bronze Luuchten , Lüster, Better, Banqueten, Iessdëscher, Canopies a Spigelen aus vergëlltenem Holz, Barhocker, Porzellanvasen , Seid Brocade Gardinen, Printen a Tapisserie, Konsol Dëscher a Sockeldëscher, Kamäinbildschirmer, Aueren, Terracotta Büsten, Uelegmolereien ... Egal wat Är Virléift ass, alles gëtt Auktioun.

Gold Metall Sockel Dësch mat ramfërmege Been a beige Marmer Tops. Startpräis € 200

Vergulde Metall Sockel Dësch mat ramfërmege Been a beige Marmer Tops. Startpräis: 200 €

Nieft der konventioneller Offer am Sall gëtt et och d'Méiglechkeet, Äert Gléck per Telefon, schrëftlech oder mat Ärem Computer vun doheem ze probéieren. Fir dës lescht Optioun ass eng vireg Aschreiwung erfuerderlech. op de Websäite vun Ansorena an **Piasa.**

Déi historesch Immobilie, geréiert vum Mandarin orientaleschen Hotel Group , preparéiert sech op eng nei Bühn, behält awer den eenzegaartege Charakter an d'Essenz vun der Belle époque deen am Ritz geotemt gouf. D'Restauratioun soll bis Enn 2019 fäerdeg sinn.

Liest méi