Het Ritz Hotel in Madrid neemt afscheid door zijn meer dan 100 jaar geschiedenis te veilen

Anonim

Hal van het Ritz-hotel in Madrid

Laatst 28 februari 2018 , een van de meest emblematische Europese hotels sloot zijn deuren en liet meer dan 100 jaar geschiedenis en een grote nostalgie in het hart van ** Madrid .** The Rits is niet alleen een ode aan hotelluxe en schoonheid, maar heeft ook zijn stempel gedrukt op de geschiedenis van Spanje in de 20e eeuw. Ernest Hemingway, Nelson Mandela, Eva Perón, Ava Gardner, Zsa Zsa Gabor of Madonna zijn enkele van de illustere gasten die op zijn elegante tapijten zijn gestapt.

Zijn bar ontving meermaals de meester van het surrealisme Salvador Dali , totdat er een cocktail ter ere van hem werd gemaakt. Hier Frank Sinatra hij speelde piano en een van zijn salons was een ziekenhuis tijdens de Spaanse Burgeroorlog. Dit alles en meer maakt deel uit van de herinnering aan het iconische hotel.

Om deze reden zullen **veilingen Ansorena en Piasa** de verkoop beheren van de meer dan 4.000 stuks van het Ritz, verdeeld in 1.500 kavels , overdag 7, 8 en 9 mei . Voorheen zullen ze tentoongesteld van 4 tot 6 mei in de Carlos de Antwerp Foundation , gelegen aan de Claudio Coello-straat in Madrid.

Kavel bestaande uit een gestoffeerd hoofdeinde, een paar kussens, een sprei, een rok, een paar gordijnen, een fauteuil en een paar tafellampen (€ 300)

De Rits vierde zijn opening 2 oktober 1910 , ingehuldigd door Koning Alfonso XIII en koningin Victoria Eugenia . Een paar jaar eerder had de Zwitserse pionier Cesar Rits had vastgesteld het eerste luxe hotel ter wereld in de Franse hoofdstad.

De vorst, verbaasd over de Ritz's ** Parijs ** en Londen , wilde dat César Ritz zijn stempel zou drukken op alle hoeken en gaten van dit barokke paleis in Madrid. De vader van de moderne gastvrijheid ingehuurd Charles Mewes , de briljante architect van de Parijse ritz , om het project te leiden. Hij had ook de hulp van Spaanse architecten Luis de Landecho en Lorenzo Gallego.

Kavel bestaande uit midden en steel in gestempeld keramiek. Startprijs €50

Kavel bestaande uit midden en tibor in gestempeld keramiek. Startprijs: €50

Van de versieringen van de gordijnen tot het inlegwerk van de hoofdeinden van de bedden, die door de met zijdebrokaat beklede lift lopen. Elk detail van de spectaculaire accommodatie werd verzorgd.

Kavel bestaande uit fauteuil en zitbank. Startprijs € 100

Kavel bestaande uit fauteuil en kruk-stam. Startprijs: € 100

Kristallen en bronzen lampen , kroonluchters, bedden, banketten, eettafels, luifels en spiegels in verguld hout, barkrukken, porseleinen vazen , gordijnen van zijdebrokaat, prenten en wandtapijten, consoletafels en sokkeltafels, haardschermen, klokken, terracotta bustes, olieverfschilderijen ... Het maakt niet uit wat je verliefdheid is, alles wordt geveild.

Goud metalen voetstuk tafel met ram-vormige poten en beige marmeren bladen. Startprijs €200

Verguld metalen voetstuk tafel met ram-vormige poten en beige marmeren bladen. Startprijs: €200

Naast het conventionele bod in de kamer, is er ook de mogelijkheid om uw geluk te beproeven per telefoon, schriftelijk of met uw computer vanuit huis. Voor deze laatste optie is voorafgaande registratie vereist. op de webpagina's van Ansorena en **Piasa.**

Het historische pand, beheerd door Mandarin Oriental Hotel Group , maakt zich op voor een nieuwe fase, maar behoudt het unieke karakter en de essentie van de belle époque dat werd ingeademd in het Ritz. De restauratie zal naar verwachting eind 2019 zijn afgerond.

Lees verder